Biga Belediyesi Aksaz Halk Plajı ve Sosyal Tesisleri yaz sezonu ile birlikte ilgi görüyor. Haftanın 7 günü açık olan tesislere hafta sonları Biga Belediyesi hizmet binası önünden kalkan ücretsiz otobüslerle ulaşım imkanı sağlanıyor.

Biga Belediyesi mücavir alanında yer alan Aksaz'daki Halk Plajı ve Sosyal Tesislerin BİSEV Huzurevi'nden gelen ziyaretçileri dikkat çekti. Çocuklar gibi şen bir gün geçiren huzurevi sakinleri, salıncaklara bindiler, denizin tadını çıkardılar.

Güzel bir gün geçirdiklerini ifade eden huzurevi sakinlerine Biga Belediyesi'nden çay ve simit ikramı yapıldı.

Sosyal tesisler hakkında bilgi veren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, “Ramazan ayının ve bayramının geçmesiyle Aksaz Halk Plajı ve Sosyal Tesisleri’ni halkımızın kullanabileceği şekilde temiz ve bakımlı hale getirdik. Eksikleri giderdik. Hafta sonları araçlarımızla ücretsiz olarak yolcu taşımaya başladık. Cankurtaran kulesini ve güvenli yüzme için şeritleri aldık. Tesisimizde 2 arkadaşımız görevli. Tüm halkımızı Aksaz’daki halk plajımıza mutlaka bekliyorum. Bu hizmet halkımız için. Sosyal belediyecilik konusunda 4 yılda yaptığımız çalışmalarla dikkat çekmeyi başardık ve Biga Belediyesi olarak örnek gösteriliyoruz. Halkımızın katılımın daha çok arttığı bir sosyal belediyecilik anlayışını sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

 

  • Huzurevi sakinleri, Belediye Halk Plajında
  • Huzurevi sakinleri, Belediye Halk Plajında
  • Huzurevi sakinleri, Belediye Halk Plajında
  • Huzurevi sakinleri, Belediye Halk Plajında

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.