Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çok sayıda etkinlik gerçekleşti. Kadınlara yönelik bir algı oluşturmayı hedefleyen 8 Mart gününde kadın yazar Tülay Alp Özyurt da kitabını okurları için imzaladı.

Emekli öğretmen Özyurt, aynı zamanda Atatürk Kültür Merkezi'nde kadınların ağırlıkta olduğu atölye çalışmalarının kursiyerlerinden.

Yazar Özyurt ziyaretine gelen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık için de farklı içeriklerden oluşan şiirlerin yer aldığı 'Kuştan kadınlar' adlı şiir kitabını imzaladı.

Kısa bir açıklama yapan Özyurt; “Öğretmen olarak öğrencilerime çevremdeki insanlara sözlü olarak anlatamadığım duygularımı şiirler ile anlatma yolunu keşfettim. Şiirlerimi kitap haline getirmeyi hep istiyordum. 3 ay önce 92 sayfadan oluşan ve 72 şiire yer verdiğim kitabımı satışa sundum. Tüm iç dünyamı yansıttığım şiirlerimi okuyucularımla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyim.  İnsanlara kuşlar kadar özgür oldukları bir dünya diliyorum. Ayrıca tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

 

 

  • Kadın yazardan imza günü

 
 
 
Copyright© 2004 - 2016 Biga Belediyesi Tüm hakları saklıdır.