Adım Adım Biga Fotoğraf Sergisi Açıldı

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga Belediyesi’nin düzenlediği fotoğrafçılık kursunun kursiyerleri tarafından çekilen fotoğraflar “Adım Adım Biga” fotoğraf sergisiyle yayınlandı.

Biga Belediyesi tarafından 2019-2020 döneminde Atatürk Kültür Merkezi’nde Cemal Sepici eğitmenliği ile düzenlenen fotoğrafçılık kursuna katılan kursiyerlerin fotoğraflarının yer aldığı çalışmalar Biga Belediyesi'nin destekleri ve Biga Kent Konseyi'nin girişimleri ile sergi yapıldı. “Adım Adım Biga” fotoğraf sergisinin açılışına Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Kent Konseyi Metin Tatlı, Cemal Sepici ve kursiyeler ile fotoğrafseverler katıldı. 

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, “Yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ederim. Amacınız Biga değerlerini ölümsüzleştirmek ve çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi. 

Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı "Kentimizin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel doğal ve benzeri  değerlerine sahip çıkmak ve geliştirmek için, fotoğraf çok önemlidir. Uzun yıllardan beri yaptığı çalışmalar ile fotoğraf sanatını Biga'ya tanıtan isimlerin başında Cemal Sepici vardır. 2012 yılında Halimbey Konağı’nda açtığımız sergide birlikteydik. Bugün eğitim verdiği kişiler ile açmış olduğu bu sergi için kendisini tebrik ediyorum. Türkiye Kent Konseyleri Birliği Kültür, Sanat ve Turizm komitesi Başkanı olarak bugün burada Cemal Sepici ve  kursiyerlerinin fotoğrafta sanatı işledikleri eserlerinin sergisindeyiz. Adım Adım Biga sergisinde emeği geçen herkesi kutluyorum" diye konuştu. 

Açılışın ardından sergiyi gezen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a, Cemal Sepici tarafından fotoğraflar hakkında bilgiler verildi. Başkan Erdoğan daha sonra Cemal Sepici’ye plaket takdim etti.

Biga’nın sokak ve caddelerinden, köylerine kadar uzanan fotoğrafların yer aldığı sergi Biga Belediyesi’nin giriş katında ziyaretçilerini bekliyor. 

X