Ahmet Alp İçin Balon Uçuruldu

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga’nın Kemer Köyü’nde yaşayan SMA Tip 1 hastası Ahmet Alp Güven’in zolgensma tedavisi alması için başlatılan yardım kampanyasının başarıyla tamamlanması renkli görüntülere sahne oldu.

SMA hastası Ahmet Alp bebek için Biga Belediye Meydanı’nda balon uçurtma etkinliği düzenledi. Programa Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve eşi Şenay Yerli Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Ahmet Alp’in babası Recep Güven, gönüllüler, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Ahmet Alp yavrumuzun tedavisini olması için önümüzdeki günlerde tedavi olacağı hastaneye uğurlayacağız. Ben hakikaten bu süreçte gönüllülük esasına dayalı yavrumuzun kampanyasına destek olan gönüllülerimizi ve hayırseverlerimizi canı gönülden kutluyorum. En büyük zenginlik sağlık. Sağlık olmadığı zaman hiçbir şeyin anlamının olmadığını hepimiz biliyoruz. Hele hele sağlıkla alakalı sıkıntısı olan bir yavrumuz olduğu zaman bu hepimizi derinden etkiliyor. İnşallah verilen bu mücadelenin ve emeklerin sonucunda da Ahmet Alp yavrumuz sağlığına kavuşur. Onu hep birlikte daha büyük bir coşkuyla yine burada hep beraber karşılarız. Bu süreçte katkısı olan herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

Ahmet Alp gönüllülerine ayrıca teşekkür eden Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, “Ahmet Alp yavrumuz için gerekli olan tedavi masrafları toplandı ve en kısa zamanda tedavi olacağı hastaneye yatışı yapılacak. Öncelikle bu masrafların toplanmasında emeği geçen gönüllü tüm vatandaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Yaklaşık 2 milyon doların üzerinde bir tedavi masrafı var. Kolay değil. Dolayısıyla tüm Bigalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu paranın büyük bir bölümü hepimizin bildiği gibi Biga’dan toplandı. Dolayısıyla Bigalı olmakta ne kadar gurur duysanız o kadar az. Herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Esas teşekkürü ise Ahmet Alp gönüllülerine etmek istiyorum. Malumunuz iki ay önce burada göreve başladım. İlk geldiğimizde bilboardlarda Ahmet Alp’e destek için afişleri görmüştüm. Araştırma yaptım ve ilk Çarşamba günü standı ziyaret ettiğimde hem Biga’da çalışmaktan gururlandım hem de onur duydum. Sayıları az da olsa Ahmet Alp gönüllülerinin gözlerindeki enerjiyi, inanmışlığı ve adanmışlığı görünce bu işi en kısa zamanda sonuçlanacağına dair ümidim fazlasıyla arttı. Herkesten büyük bir alkış istiyorum. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Ahmet Alp’in babası Recep Güven ise duygularını şu sözlerle dile getirdi: “14 ayın sonunda çok şükür bugünlere ulaştık. Her şey gönüllüler sayesinde oldu. Destek olan herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Aile olarak çok mutluyuz.” 

Konuşmaların ardından tüm katılımcılar ellerindeki balonları şarkılar eşliğinde gökyüzüne bıraktı. Ahmet Alp önümüzdeki günlerde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrine giderek tedavi altına alınacak. 

X