Atatürk, Vefatının 83. Yıldönümünde Anıldı

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yılında tüm yurtta olduğu gibi Biga’da da düzenlenen çelenk sunma ve anma programıyla anıldı. 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla saat 08:45’te Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk için çelenk sunma töreni düzenlendi. 

Törene Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Eren Öztaş, İlçe protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, kamu kurum müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende Biga Kaymakamlığı, Biga Belediyesi, siyasi parti ile diğer kurum ve kuruluşlar tarafından çelenkler sunuldu. Tören, iki dakikalık saygı duruşuyla başladı. Saat 09.05’i gösterdiğinde tüm Türkiye’de olduğu gibi Biga’da da hayat durdu, sirenler çalmaya başladı. İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı yarıya indirildi. 

10 Kasım saat 10:00’da ise Atatürk Kültür Merkezi’nde anma töreni düzenlendi. Törende,  İÇDAŞ Fen Lisesi Müdürü Şebnem Yılmaz günün anlam ve önemini içeren bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından gösteriler sunuldu, şiirler okundu, 10 Kasım dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Biga Kaymakamı Erdinç Dolu ve Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan tarafından ödülleri takdim edildi.

X