Başkan Erdoğan: Herkesi Düzenli Kitap Okumaya Davet Ediyorum

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu ‘Sen Okursan, Ülke Gelişir, Dünya Değişir Projesi’nin ödül törenine katılarak kitap okuma alışkanlığıyla ilgili önemli mesajlar verdi.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla ‘Sen Okursan, Ülke Gelişir, Dünya Değişir başlattığı projenin Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda ödül töreni düzenlendi. Törene, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Törende konuşan Kaymakam Can, "Kitap okumak sadece bilgi öğrenmek değil aynı zamanda bilgiyi kavrama ve anlamaktır. Buradaki amaç kitap okumayı çocuklarımıza sevdirmektir.Birazda rekabet ortamı içerisinde çocuklarımıza sorulan sınav soruları ile o kitabı ne kadar anlayabildiğini, özümseyebildiğini ortaya çıkarabilmektir. Sen okursan ülke gelişir dünya değişir projesi kapsamında 7 bin 500 öğrencimiz bu faaliyete katıldı. Benim gönlümde bu süreç içerisinde kitapları okuyan her çocuk kazanmıştır. Burada kaybeden asla yok. Bu kitapları okumak başlı başına bir kazançtır" ifadelerini kullandı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, programda yaptığı konuşmada “Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu Sen Okursan, Ülke Gelişir, Dünya Değişir Projesini çok anlamlı ve bir o kadar da faydalı bulduk. Bu kapsamda bizler de projeye kendi projemiz gibi sahip çıkarak, elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. 2000 adet Kitap Günlüğüm eserini ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine dağıttık. İnşallah faydalı bir çalışma olduğuna inanıyorum. Elbette ki medeniyetimiz bir kitap ve kalem medeniyeti olduğu için, Biga’mızın daha fazla kitap okuma alışkanlığı kazanması kitapla daha fazla haşır neşir olması için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Kitapla ilgili projelere değer verdiklerini söyleyen Başkan Erdoğan, “Biga Belediyesi olarak her zaman eğitim ve kültür faaliyetlerimiz kapsamında kitap ve beraberindeki okuma alışkanlığına yönelik etkinliklerimizi değer vererek gerçekleştiriyoruz. Pandeminin ülkemizde ilk belirtilerinin görülmesinden önce Şubat ayında Biga Belediyemiz ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde Kitap Festivalimizi gerçekleştirmiştik. Çocuklarımızın, öğrencilerimizin, gençlerimizin ve halkımızın yoğun katılımıyla dopdolu güzel ve faydalı bir kültürel etkinlikte bir araya gelmiştik. 23 Nisan Çocuk Kütüphanemizi geçtiğimiz yıl hizmete açtık. Alişdede Bilgi Evi’ndeki kütüphanemizde birbirinden seçkin 5 bin adet kitap ve zeka oyunu bulunuyor. Çocuklarımıza bu kütüphanemizi ziyaret etmesini tavsiye ediyorum. Biga Belediyesi olarak Uyanık Kütüphane projemizi de tamamlamak üzereyiz. Ayrıca Ankara’da programlarımızda Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanemizi ziyaret etmiştik. Bu harika ve nadide eserlerin bulunduğu kütüphaneyi her Bigalı evladımızın görmesi için çalışmalarda bulunuyoruz. İnşallah normalleşmeyle birlikte hem Anıtkabir hem de Millet Kütüphanesi gezi programları planlıyoruz” diye konuştu.

Başkan Erdoğan konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Aşılama ve tedbirlerimizle birlikte normalleşmemiz ve akabinde Pandemiden tamamen kurtulmamızla çok daha anlamlı programlara hep birlikte ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle proje kapsamında düzenlenen sınav ve yarışmalarda dereceye girerek ödül kazanan tüm öğrencilerimizi gönülden kutluyorum. Geleceğimiz için, şehrimiz, ülkemiz ve dünyanın yarınları; eğitimi, sevgisi ve güzelliği için herkesi alışkanlık haline getirerek düzenli olarak kitap okumaya davet ediyorum. Sen Okursan, Ülke Gelişir, Dünya Değişir Projesi’nde emeği geçen Biga İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan Bilen başta olmak üzere, şube müdürlerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, yazarlarımıza, öğrencilerimize ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.”

Program, proje kapsamında düzenlenen sınav ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin ve başarı belgelerinin takdim edilmesiyle sona erdi.

X