Başkan Erdoğan, Lise Öğrencilerinin Misafiri Oldu

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nde öğrencilere hitap ederek, öğrencilerin merak ettiği sorulara yanıt verdi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Kariyer Günleri’ söyleşi etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Başkan Erdoğan, 15 Temmuz Şehidi Özel Harekat Komiseri Demet Sezen Salonu’nda düzenlenen ve Belediye Meclis Üyesi Mümin Kahraman, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Özcan, öğretmenler ve öğrencilerin katılım sağladığı etkinlikte meslek hayatına dair paylaşımlarda bulunarak, Belediye Başkanlığına giden süreci anlattı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın özgeçmişinin okunmasıyla başlayan programda konuşan Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Özcan, “Bu etkinliklerimizi öğrencilerimizin derslerde öğrendiği bilgileri gerçek hayat ile birleştirerek pratiğe dönüştürmesi, kişisel gelişimlerini artırmak, hayatın bundan sonraki süreçlerinde doğru hedeflerine ulaşmak amacıyla düzenliyoruz. İşimiz sadece öğretim değil, okuldaki hayat ile okul dışındaki hayat arasında bağlantı kurarak sizleri geleceğe hazırlamak istiyoruz. Biga Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Eğitim, meslek, evlilik ve siyasi hayatıyla ilgili öğrencilere paylaşımlarda bulunan Biga Belediye Başkan Bülent Erdoğan, “Liseden sonra okumadım ve baba mesleğim olan pazarcılığa başladım. Hakkari’de askerlik görevimi yaparken acı haberi aldım.Trafik kazasında babamın vefat ettiğini, annemin, kız kardeşimin ve nişanlımın yaralandığını öğrendim. Babamdan kalan işleri borçlarla devralarak yeniden azimle ve kararla, umut içinde çalışmaya başladım. Yıllar içinde çok çalışarak ve mücadele ederek işlerimi düzene koydum ve bu günlere geldik. Daha sonra siyasi hayatımız başladı. İlçe başkanlığı, belediye meclis üyeliği görevlerinden sonra Bigalı hemşehrilerimizin teveccühü ile Belediye Başkanı seçildim. Bizim hedefimiz Bigalıların emaneti olarak devraldığımız görevde hizmetimizi en iyi şekilde yapmaktır. Çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın ve Biga’daki tüm vatandaşlarımızın hayatına dokunan projeler için çalışıyoruz. Güzel işleri hep birlikte, siz kıymetli gençlerimizle de istişare ederek Biga’mıza kazandıracağız” diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Erdoğan, “Sevgi ve inancın her şeyin başı olduğuna inanan biriyim. Sizlerin de birbirinden kıymetli yeteneği var. Bunları ortaya çıkarak çalışmaya tüm azim ve kararlılığınızla devam edin. Asla ümitsiz olmayın ve umudunuzu hiçbir zaman yitirmeyin. Bizler sosyal belediyecilik anlayışıyla her zaman sizlerin yanınızdayız ve rehberimiz sizlersiniz. Kurslarımıza, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimize bekliyoruz. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda da çalışmalarımıza yön veriyoruz. 2020 yılının sizlere başarı getirmesine diliyorum, üniversite sınavlarınızda başarılar diliyorum. Üniversiteye gittiğinizde topluluklarda yer almanızı ve sosyal sorumluluk projelerine dahil olmanızı tavsiye ediyorum. Kendinizi hayata hazırlayın, dersleriniz başta olmak üzere kendinizi her yönden geliştirin” ifadelerini kullandı.

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Özcan, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a katılım ve katkılarından dolayı öğrenciler adına teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti. Program, okul yönetimi ve öğrencilerle fotoğraf çekinilmesiyle sona erdi.

 

X