Başkan Erdoğan, Özel Günde Gönüllere Dokundu

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir dizi ziyarette bulunarak özel eğitim kurumlarındaki öğrencilerle gönül köprüsü kurdu. 

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında Naz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Murat Nohutçu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Rengin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Çavuşköy Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Biga Ticaret Lisesi Uygulama Sınıfı ile Biga Engelliler Derneği’ne ziyarette bulundu. Başkan Erdoğan ayrıca Biga Belediyesi’nde görev yapan engelli personellerle bir araya gelerek sohbet edip, pasta keserek engelliler gününü kutladı.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’in eşlik ettiği programlarda öğrencilerle yakından ilgilenip, keyifli sohbetler gerçekleştiren ve hediyeler veren Başkan Erdoğan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çok özel ve kıymetli ziyaretler gerçekleştirdik. Engelli kardeşlerimizle, fedakar ve cefakar aileleri ve öğretmenleriyle bir araya geldik. Engellilik konusunu hep birlikte aşıyoruz anlayışıyla engelsiz bir dünyanın, sevgiyle ve toplumsal duyarlılığın artmasıyla, farkındalık oluşturmakla mümkün olduğu inancını taşıyoruz. Engellilerimizi sosyal hayatın içine daha fazla kattığımız zaman hem onlar, hem de aileleri mutlu oluyor. Bir teşekkürü de özel eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimize etmek istiyorum. Öğretmenlerimizin her yaptığı iş kutsal ve önemlidir ama engellilere yapılan katkı daha farklı ve önemlidir. Bu noktada hepinize teşekkür ediyorum. Bütün gayretimiz, çocuklarımızın yüzünü güldürmek ve hemşehrilerimin hayatlarını kolaylaştırmak içindir” açıklamasında bulundu. 

Biga Ticaret Lisesi Uygulama Sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu programa konuk olan Başkan Erdoğan ve eşi Feride Erdoğan, birbirinden renkli gösteriler sergileyen, farkındalık mesajları veren çocukların heyecanına ortak oldu. Ardından Biga Engelliler Derneğini ziyaret eden Başkan Erdoğan, Dernek Başkanı Havva Bacak ve yönetimiyle sohbet etti.

Başkan Erdoğan daha sonra Biga Belediyesi bünyesinde görev yapan engelli personelle buluştu. Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner’in eşlik ettiği ziyarette pasta kesilip samimi sohbet gerçekleşirken Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesi Belediyemiz bünyesinde çalışan engelli kardeşlerim ile bir araya geldik. Tüm engelli vatandaşlarımın her zaman ve her türlü imkanlarımızla yanında olmaya devam edeceğiz. Engelliler Günü’nün farkındalık duygularımızın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Umudun, sevginin, saygının ve inancın var olduğu yerde engel yoktur” dedi.

X