Başkan Erdoğan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Resim
Özet
:
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı'nın 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet’e sahip çıkmanın Türkiye’yi ileriye, ay yıldızlı bayrağı zirveye taşımakla mümkün olduğunu, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Başkan Erdoğan mesajında şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Köklü tarihi ve kadim medeniyetiyle bin yıllık vatanımız Anadolu topraklarının her karışında kanı ve alınteri olan tüm ecdadımızı şehitlerimizi ve gazilerimizi hayırla yad ediyorum. 

Malazgirt’ten başlayıp Selçuklu’dan Osmanlı’ya ve son bir asırdır ise Çanakkale’de, Dumlupınar’da ve sayısız harekatla bugün de devam eden diplomatik başarıların elde edilmesi şanlı zaferlerimizdendir. Önümüzdeki yıl 100'üncü yıl dönümünü kutlayacağımız Cumhuriyetimizde bugüne kadar ülkemizin kalkınması, güçlenmesi, ileriye gitmesi için çalışmış sade vatandaşımızdan muhtarlarımıza, çiftçimizden sanayicimize, yerel yönetimlerden genel yönetimlere kadar bu ülkenin her bir ferdi emek vermiş, alın teri akıtmıştır. 

Tarihteki sayısız badireyi geçerek, tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüyen Türk milleti, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve Milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesini taçlandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘Muasır Medeniyetler’ yolunda kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi ve ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. Bugün de Türkiye'nin ekonomik ve teknolojik bağımsızlığını temin edecek yegane vizyon olan milli teknoloji hamlesinin meyvesi savunma sanayimiz, uçağımız, gemimiz ve otomobilimiz olacaktır. İnşallah tüm bu dev yatırımlarla Türkiye’mizi ileriye, ay yıldızlı bayrağımızı zirveye taşıyarak Cumhuriyet’in kazanımlarını geliştirmeyi sürdüreceğiz. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak, bizden sonraki nesiller için 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçireceğiz. Yerelinden geneline, zincirin her halkasında bizler, 99’uncu yıldönümüne ulaştığımız Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerimle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cumhuriyetimizin 99’uncu yıldönümünü en kalbi duygularla kutluyorum.”

X