Biga Belediyesi’nden Ücretsiz YKS Tercih Hizmeti

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

Biga Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, YKS'ye giren öğrencilere 23-29 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti verilecek.

Biga Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla 23-29 Temmuz tarihleri arasında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)'ye giren öğrencilere hafta içi saat 09:00 - 17:00 saatleri arası Belediye Meydanı'nda kurulan stantta ücretsiz tercih hizmeti veriliyor.

Biga Belediyesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi çalışanı Psikolojik Danışman Ece Nur Savaş, “Üniversite adayı arkadaşlarımız için tercih maratonu başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki rehber öğretmenler ile birlikte Belediye Meydanı'ndaki standımızda ücretsiz olarak tercih danışmanlığı hizmeti veriyor ve öğrencilerin tercihlerini kendilerine en uygun şekilde yapmalarına yardımcı oluyoruz. Meslek seçimi nasıl olmalı?, Tercih listesi nasıl yapılmalı? Yükseköğretim ve diğer bölümlere başvurabilmek için neler gerekli? gibi sorulara yanıt veriyoruz” dedi.

Biga Belediyesi olarak eğitime destek vermeye devam edeceklerini belirten Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Bizler geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin doğru tercih yapması için destek oluyoruz. Tercih döneminde adayların yanındayız. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bizler gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz. Heyecan içindeki genç kardeşlerimizi doğru tercih için Belediye Meydanı'ndaki standımıza bekliyoruz. Tüm öğrenci kardeşlerime şimdiden eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Üniversite adayları ve aileleri Biga Belediyesi’ne sundukları hizmetten dolayı teşekkür ederken, tercih danışmanlık desteği 29 Temmuz Pazartesi gününe kadar devam edecek.

 

X