Biga Zabıtası’ndan bayram öncesi denetim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt

Biga Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçede faaliyet gösteren birçok işletmede Ramazan bayramı öncesi denetimlerde bulundu.

Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde faaliyet gösteren şeker ve tatlı imalatçıları, perakende ile meyve - sebze satış yerlerine Ramazan bayramı öncesi fiyat ve kaliteye yönelik denetimlerde bulunarak, işyerlerinin ruhsat kontrollerini gerçekleştirdi.

Denetimlerde gerekli temizlik kurallarına ve hijyen koşullarına uymayan işyerleri hakkında tutanak tutularak, uyarılarda bulunuldu.

Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, denetimler hakkında şu bilgileri verdi:

“Şehir genelinde incelemelerini titizlikle sürdüren ekiplerimiz, bayram ikramlarının başında gelen ve sofralarımızı süsleyen tatlı, kadayıf, pasta gibi unlu mamullerin, daha sağlıklı ve temiz koşullarda üretilmesi için kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi. Şeker, tatlı ve pasta imalathanesi ve satış yerleri ve perakende ile meyve - sebze satış yerlerinin mutfaklarına, kullandıkları malzemelerin tarihlerine, çalışanların kılık kıyafet ve kişisel temizliklerine varana kadar kontrollerimizi yaptık. Denetimlerimiz belirli aralıklarla sürse de vatandaşlarımızdan bu konularda olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde ise 153 numaralı telefonları aramalarını talep ediyoruz.”

 

X