Biga’daki Afet ve Acil Toplanma Alanlarını Biliyor musunuz?

Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt

Biga Belediyesi, vatandaşların olası bir afet ya da acil durumda toplanacakları alanları bilmesi ve alanların kolay bir şekilde bulabilmesi için AFAD işbirliğiyle çalışma hazırladı.

Biga’nın deprem bölgesinde yer alması sebebiyle afet sonrası acil toplanma alanlarının da bilinmesi büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Biga’da belirlenen 27 toplanma alanının ilçede yaşayan vatandaşlarca bilinmesi, daha kolay ulaşılabilmesi için bir çalışma hazırlandı. Vatandaşlara en yakın toplanma alanını Biga Belediyesi’nin web sayfasından ve sosyal medya hesabı Instagram’dan öğrenebilirsiniz.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Her an bir deprem gerçeğiyle yaşıyoruz. İlçemiz 5 Temmuz 1983’te deprem felaketi yaşamış ve beş vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Yine 1999 Marmara Depremi’ni bölgemiz şiddetli şekilde hissetmişti. Elbetteki geçmişimiz ve günümüzle birlikte Biga’mız ve bölgemizde meydana gelen her depremden sonra alınması gereken tedbirler ve deprem toplanma alanları bir kez daha önemiyle aklımıza geliyor” dedi.

Bigalı hemşehrilerinin kendilerine en yakın toplanma alanlarını öğrenmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Erdoğan, “Toplanma alanları deprem başta olmak üzere olası bir afet sonrasında vatandaşlarımızın ilk korku ve panik halini atlatabilmeleri, yakınları ile buluşabilmeleri ve başta Belediyemiz olmak üzere yetkililer tarafından sağlıklı bilgilendirmeye ve acil lojistiğe erişebilmeleri adına büyük önem taşıyor. Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Belediyemiz tarafından barkod, uydu görüntüsü ve gerçek yer fotoğrafı çalışması hazırlandı. Her toplanma alanına tabelamızı yerleştirdik. Kıymetli hemşehrilerimiz yaşadığı mahalle veya sokaktaki Afet ve Acil Durum Toplanma Alanları’na resmi web sitemiz biga.bel.tr adresini ziyaret ederek veya sosyal medya hesabımız Instagram’ın öne çıkarılan hikayelerinden ulaşabilirler. Ya da web sitemizden görselleri akıllı telefonlarına indirebilirler. Ben hemşehrilerime kendilerine en yakın alanı bir kez olsun görmelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Biga Belediyesi tarafından olası bir afet sonrası kullanılacak “Afet ve Acil Toplanma Alanları” vatandaşların bilgisine sunulan toplanma alanları için TIKLAYIN>>>

 

X