Biga’dan Deprem Bölgesine Yardımlar Sürüyor

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
6 Şubat Kahramanmaraş depreminde tüm Türkiye tek yürek olarak yaraları sarmaya devam ederken Biga’dan da destekler bölgeye ulaştırılıyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgede yıkılan binaların enkazlarında arama kurtarma çalışmaları devam ederken bölgeye insani yardım malzemeleri ulaştırılıyor. 

Bigalı vatandaşların yardımlarının bölgeye sevki için Atatürk Kültür Merkezi'ndeki çalışmalar devam ederken, 1 yardım tırı ve Biga Belediyesi bünyesindeki ambulans da deprem bölgesine gönderildi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde bu zor süreci de atlatıp, yaralarımızı beraberce saracağız. Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için afet bölgesine eczacılar odamızın ilaç desteği ile birlikte belediyemiz ambulansı ve 1 yardım tırını daha Kaymakamımız Erdinç Dolu ve Eczacılar Odası Biga Temsilcisi Merve Aktaş Akarçay ile birlikte uğurladık. Allah yar ve yardımcısı olsun tüm ekiplerimizin” açıklamasında bulundu.

Toplamda 4 yardım tırının gönderilmesinin ardından, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talebiyle Biga’da görev yapan din görevlileri Biga Belediyesi’ne ait otobüs ile Hatay’a uğurlandı.

Öte yandan Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'ndeki dikiş nakış kursunda görevli eğitmenler ve vatandaşlar el birliğiyle depremden etkilenen vatandaşlarımız için gönüllü olarak kışlık giyim ihtiyacı noktasında özveriyle çalışmalarını sürdürüyor. 

X