Fidanlar Toprakla Buluştu

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Biga’da da fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes” kampanyası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında tüm ülkede 83 milyon fidan dikimi yapılırken Biga’da da 3 bin fidan toprakla buluştu.

Karabiga Söğütlü Yalı Mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine Biga Kaykamakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçinöz, Karabiga Belediye Başkan Vekili Kenan Er, Biga İlçe Jandarma Komutanı Ufuk Erikli, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç, Biga Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, AK Parti yönetim kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Biga Kaymakamı Mustafa Can, Geleceğe Nefes kampanyasının Biga’ya ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

1 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü ve Gelece Nefes kampanyası kapsamında, Karabiga Söğütlü Yalı Mevkiinde yangın nedeniyle zarar gören yaklaşık 30 dönümlük alanda fıstık çam, lavanta, biberiye ve selviden oluşan 3000 adet fidan dikildi.

X