“Gözbeğimiz Kızılay’ımızın 153. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyorum”

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Türk Kızılay Biga Şubesi tarafından 153. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Türk Kızılayı Biga Şubesi 11 Haziran 2021 tarihinde, Gençlik Spor müdürlüğü bahçesinde üyeleri ve gönüllüleri ile bir araya geldi. Çadırların kurulması ve bisikletlerin bakımı yapılmasının ardından program düzenlendi. Programa, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici, Türk Kızılay Şube Hizmetleri Direktörü Orhan Demiralp, Gençlik ve Spor Müdürü Celal Avcı, üyeler ve gönüllüler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Biga Kızılay şube Başkanı Erdoğan Başer yaptığı konuşmada "1928 yılında Biga'da kurulan şubemizde ilk Başkan Dede Zade Mahmut Ağa, sonrasında Dr İbrahim Erüstün, Hüseyin Gezgin, Tayyip Demirtaş, Osman Çapalov, Nail Çapalov öe İsmail Koyuncu'ya teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz 2019 yılından bugüne Merkezimize olan sorumlulukları yerine getiriyor, emanete sahip çıkıyor, hizmet yelpazesini ve ilçemizdeki imkanları geliştiriyoruz.
Benim Hayalim gelecek kuşaklara birçok öğretiyi verecek olan ve dirençli topluma katkı sağlayacak olan Kızılay Biga BİLMER ismiyle bir tesis bırakmaktır" dedi.

Türk Kızılay Şube Hizmetleri Direktörü Orhan Demiralp ise, “Kızılaycılık bu dedirten fotoğraf karesiyle beraberiz. Bir tarafta gelecek neslimizin temelini oluşturan liseli gençlerimiz, bir tarafta tecrübeyi bizlere aktaracak olan tarihi çınarlarımız. Ben Biga’nın bir evladıyım. Biga’nın Ankara’da bir temsilcisi ve nöbetçisi var diye söylüyorum. 262 şube 282 temsilcilik ve 544 noktada şu anda gönüllüleriyle birlikte toplumu güçlendirmek için çalışan bir Kızılay görüyoruz. Her evden bir Kızılaycı sözü içimi kıpır kıpır eden bir sözdür. İsterim ki bütün şubelerimiz arasında Biga farkındalıklarıyla, etkinlikleriyle, rol model olacaktır” diye konuştu. 

Kızılaycıları ziyaret eden ve her zaman Kızılay’ın hizmetinde olduklarını söyleyen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ziyaretten sonra yaptığı paylaşımda, “Kızılay Biga Şubemizin düzenlediği  kuruluş yıl dönümü programına katıldık. Milletimizin yardımseverliğinin, yüce gönüllülüğü ve merhametinin tezahürü olan Kızılay’ın 153. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, dünyanın her köşesinde, insani yardım çalışmalarına katılan tüm Kızılay gönüllülerini sevgiyle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

X