Hayat Kime Güzel, Bigalılar İçin Perde Açıyor

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

‘Hayat Kime Güzel’ adlı tiyatro gösterisi 14 Aralık Cumartesi günü Biga halkıyla buluşuyor.

Biga’nın kültür ve sosyal etkinliklerini artırarak devam ettiren Biga Belediyesi, 7’den 70’e herkesin hafta sonunu eğlenceli hale getiriyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için etkinlikler düzenleyen Biga Belediyesi, 14 Aralık Cumartesi günü saat 20:00’de Atatürk Kültür Merkezi'nde ‘Hayat Kime Güzel’ adlı tiyatro oyununu Biga halkıyla buluşturacak.

Tekin Duman ve Çınar Şahin'in yazdığı Faruk Sofuoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği oyunda; Deniz Oral, Tuba Erdem, Faruk Sofuoğlu, Hacı Ali Konuk ve Burçak Kabadayı gibi televizyon ekranlarından tanınan ünlü sanatçılar rol alıyor. Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenecek 2 perdelik komedi oyunu ücretsiz olarak izlenebilecek.

Hayat Kime Güzel Tiyatro Gösterimi Hakkında

2 perdelik komedi türü oyunda, hayatın kime güzel olduğu eğlenceli bir şekilde anlatılıyor. Hayat kime güzel? Annemize göre hayat babamıza güzel, “Yediği önünde yemediği arkasında.” Babamıza göre hayat bize güzel, “Ver yiyeyim, ser yatayım.” Bize göre, hayat dostlara güzel “Ekmek elden su gölden.” Sahi, hayat kime güzel? Her kameradan kaçana mı yoksa Mobese kamerasına bile konuşanına mı? Her anını yayınlayana mı, yoksa her yemeğini fotoğraflayana mı? Bilime sorsak, hayat bilinmeze güzel. Güzele sorsak, hayat kendine güzel… Memura sorsak amire; Amire sorsak müdüre güzel… Patrona sorsak, işçiye;işçiye sorsak patrona güzel… İşsize sorsak, çalışana; çalışana sorsak hayat aylaklara güzel. Aylaklık en eski meslek, çünkü çalışmak, adamın karakterini bozar. Gelin, hayat kime güzel, birlikte hem eğlenip hem de öğrenelim.

 

X