ABDİAĞA ÇAĞLAYAN TREKKİNG PROJESİ

Resim

Biga Belediyesi, ilçenin doğa turizmine büyük katkı sağlayacak Abdiağa Trekking Parkuru projesinin startını verdi. 

Biga Belediyesi’nin Abdiağa Köyü’nde bulunan mesire alanı bölgesinden başlayan ve orman içinden çağlayana kadar devam eden trekking projesinde ekipler çalışmalara başladı. Proje çalışmaları kapsamında Biga Belediyesi’ne ait iş makineleri ve personelin düzenlemeleri sürdürüyor. 

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Biga’nın turizm potansiyelinin çok büyük olduğunu söyleyen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Abdiağa Trekking projesi hakkında bilgi verdi. 

Başkan Erdoğan, “Abdiağa köyümüzün ilerisinde yer alan ve bölgemizin adeta saklı cenneti konumunda bulunan Çağlayan bölgesine doğru yürüyüş parkurunun olacağı Abdiağa Çağlayan Trekking projemizde süren planlama ve incelemeler neticesinde çok şükür çalışmalara başladık. Belediyemize ait iş makineleri ve personelimiz hummalı bir çalışma içerisinde projemizin ilk adımlarını attı. İlk olarak yol açma faaliyetlerinin sürdüğü mesire alanımızdan çağlayan bölgesine kadar uzanan parkur her zaman doğa severler ve fotoğrafçılar tarafından büyük ilgi gören bir rota durumunda. Hatta projemiz tamamlandığında doğa tutkunları için fevkalade bir alan olacak trekking projemiz bölgemize bambaşka bir hava katacak. Bu nedenle de biz projemizi doğaseverlerin yeni rotası haline gelecek trekking projemiz olarak tanımlıyoruz. Projemizde doğal yapıya uygun olarak kamelyalarımız bulunacak. Abdiağa mesire alanımızla uyum içerisinde bir çalışma olacak. Çalışmaları inşallah en kısa sürede tamamlayacağız” ifadelerini kullandı. 

X