KORHAN KURUÇAY PARKI

Resim

Özel Biga Can Hastanesi karşısında Biga Belediyesi olarak 6800 metrekarelik alana projelendirdiğimiz Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı’nda ilk olarak gerçekleştirdiğimiz fidan ve düzenleme çalışması sonrası, çocuk oyun alanları, basketbol sahası, sosyal tesis ve yürüyüş yolları yaptık. Çok daha güzel bir görünüm ve kullanıma kavuşan Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı bölgedeki yerleşim için kazandırılan ilk proje olma özelliğini taşıyor.

Parkımızın açılışı 12 Temmuz 2021 Pazartesi günü Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan, protokol ve halkımızın katılımıyla coşku içerisinde gerçekleşti. 

Çocuklar, açılışa özel düzenlenen çeşitli aktivitelerle doyasıya eğlenirken, Başkanımız Bülent Erdoğan da çocukların neşesine ortak oldu.

Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı’nda ayrıca 11 Temmuz 2020 tarihinde ise Srebrenitsa Soykırımı’nın 25. Yıldönümü kapsamında düzenlenen törenle Srebrenitsa Anıtı’nın açılışı yapıldı. Anıta ilham veren Srebrenitsa çiçeği beyaz ve yeşil renklerle işlendiği gibi, sadece şehitleri değil Srebrenitsa annelerinin hüznünü de temsil ediyor. Çiçeğin 11 yaprağı 11 Temmuz 1915 katliam gününü, yeşil renk yeniden doğuşu ve İslamiyeti, beyaz renk ise masumiyeti simgeliyor.
 

X