ŞÜKRÜ KEMERLİ PARKI

Resim

Biga’nın geleceğini inşa etmek ve gelecek nesillere daha güzel bir şehir bırakmak üzere göreve gelerek şehrimizin muhtelif noktalarında atıl vaziyette kalan yerlere projeler geliştiriyoruz. Şirintepe Çamlık Kafe projesini hayata geçirmek üzere çalışmalara başlayarak proje sunumunun ve mahalleliyle paylaşılmasının ardından istikrarlı çalışmayla tamamladık. Şeffaflık ilkesi gereği açık teklifle canlı yayında ihale edilen Çamlık park kontrollü sosyal yaşam ile birlikte hizmet vermeye başladı. Şirintepe Mahallemizdeki komşularımız ve vatandaşlarımız keyifli vakit geçiriyor ve güzel dost sohbetleri eşliğinde çaylarını yudumluyor. Önerimiz ve Temmuz 2020 Belediye Meclisi kararıyla Çamlık kafeye Biga’da üç dönem (1989-2004) belediye başkanlığı yapmış, şehrimize önemli hizmetleri bulunan Şükrü Kemerli’nin ismini verdik. Kıymetli merhum belediye başkanımızın ismi bu parkta yaşayacaktır.

“GEÇMİŞİNİ UNUTAN MİLLETLER YOK OLMAYA MAHKUMDUR DÜSTURUYLA ŞÜKRÜ KEMERLİ PARKI DEDİK”

Temel atma programlarının akabinde Biga’ya 15 yıl belediye başkanı olarak hizmet vermiş merhum belediye başkanı Şükrü Kemerli’nin isminin verildiği parkın açılışı yapıldı. Şükrü Kemerli’nin biyografisinin okunmasının ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan bir konuşma yaptı. Başkan Erdoğan, “Şükrü Kemerli Parkı’mızın açılış törenine hepiniz hoşgeldiniz. 2019 yerel seçimlerinden sonra halkımızdan aldığımız destekle Biga’ya yakışır bir şekilde belediyecilik hizmetlerini sürdürmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bir yandan yeşil alanlarımızın ve parklarımızın eksikliklerini tamamlarken bir yandan da atıl durumda kalmış yerleri yaşanabilir hale kazandırıyoruz. Şu an içinde bulunduğumuz alan da hepimizin bildiği gibi atıl bir alandı. Burasını hem hastanemize gelen vatandaşlarımızın hizmet alması hem de Şirintepe mahallemiz sakinlerinin çaylarını yudumlayacağı bir alan olarak belediye imkanlarıyla kısa bir sürede tamamladık. Şeffaflık ilkesi gereği açık ihale usulüyle ihale ettik. Bizim her zaman ifade ettiğimiz söz olan geçmişini unutan milletler yok olmaya mahkumdur düsturuyla Biga’da üç dönem belediye başkanlığını başarıyla sürdüren Şükrü ağabeyimizin, aynı zamanda Şirintepe mahallesinde ikamet etmesinden dolayı ismini meclis üyelerimizin de oy birliği kararıyla bu parkımıza verdik. Biga’mız ve Şirintepe’miz adına bu tesisin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şükrü ağabeyimizin ve tüm merhum belediye başkanlarımız rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

“BU PARKIN AÇILIŞININ BU ÖZEL GÜNDE OLMASI ÇOK ANLAMLI”

Söz alan merhum Şükrü Kemerli’nin eşi Avukat Ayhan Kemerli ise, “Öncelikle sevgili eşim Şükrü Kemerli ve anısına gösterdiğiniz sevgi ve saygı için Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a, meclis üyelerine ve buradaki herkese çok teşekkür ediyorum. Şükrü belediye başkanlığı yaptığı dönemlerde kurtuluş günlerine çok önem verir ve o günün güzel geçmesi için elinden geleni yapardı. Şükrü’nün anısına adını verdiğiniz bu parkın açılışının bugünde olması bizim için çok anlamlı. Herkese çok teşekkür ediyorum. Yalnız bir kişiye daha teşekkür etmek istiyorum. Sevgi dolu bir eş, iyi bir baba olan eşim Şükrü Kemerli beni ömrü boyunca onurlandırdı. Eşim Şükrü Kemerli’ye de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından kurdela kesilmesiyle Şükrü Kemerli Parkı’nın açılışı gerçekleşti.

X