Başkan


Bülent ERDOĞAN

15 Temmuz 1976 tarihinde Çanakkale ilinin Biga ilçesinde gözlerini dünyaya açtı. Erdoğan ailesinin ilk çocuğu olan Bülent Erdoğan’ın bir kız kardeşi vardır.

Eğitim hayatına Sakarya İlkokulunda başlayan Bülent Erdoğan, lise öğrenimini Biga Ticaret Lisesinde tamamladı. İlkokul yıllarından itibaren ailesine destek olmak için babasının yanında çalışma hayatına başladı.

Bülent Erdoğan, vatani görevini tamamlamak için Kayseri 1. Komando Tugayında askerlik görevini yerine getirdi. Babasının vefatıyla birlikte genç yaşta sorumluluğu artan Erdoğan, askerlik görevini tamamladıktan sonra memleketine döndü ve babasından kalan ticarethaneyi çalıştırmaya devam etti. Uzun yıllar sebze, meyve ve nakliye alanında ticari faaliyette bulundu. Ticari hayatında başarıyı yakalayan Bülent Erdoğan, aile olma yolunda 1999 yılında Feride Hanım ile evlendi. Erdoğan çiftinin Ali Mert Ömer ve Zeynep adında 3 çocukları oldu.

2015 yılında Erdoğanlar Şirketinin kuruluşunu gerçekleştirdi. Biga’da ilk soğuk hava deposunu Abdiağa köyünde kurdu. Biga Erdoğanlar LTD. ŞTİ., Çanakkale bölgesinde hizmet veren önemli firmalar arasındaki yerini aldı.

İş hayatındaki dürüstlüğü ve başarısı sayesinde büyükleri tarafından Adalet ve Kalkınma Partisi kuruluşunda davet edilerek Biga AK Parti kurucular kurulu üyesi oldu. Siyasi hayatı bu olayın ardından başlayan Erdoğan, iki dönem ilçe yönetim kurulu üyeliği görevini yürüttü.

20 Kasım 2011 tarihinde yapılan 4. olağan AK Parti Biga ilçe kongresinde üyelerin takdiriyle ilçe başkanlığı görevine seçildi. 2011 - 2013 yılları arasında ilçe başkanlığı görevini yerine getiren Bülent Erdoğan, 2014 yerel seçimlerinde Biga Belediye Meclis üyeliğine aday olarak gösterildi ve Biga halkının oylarıyla meclis üyeliğine seçildi. 5 yıl boyunca Belediye Meclis üyeliği sorumluluğunun bilincinde olan, Biga’ya hizmet için çalışmalarını yürüten Bülent Erdoğan, 2019 yılına gelindiğinde uzun yıllar hizmet ettiği AK Parti ailesi tarafından belediye başkan adaylığı görevine laik görülerek 2019 yerel seçimlerinde Biga halkının oylarıyla Belediye Başkanı seçildi.
 

Halk Buluşmaları

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
X