Başkan Erdoğan, Zabıta Haftasını Kutladı

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Belediyesi’nde görev yapan Zabıta personeli ile bir araya gelerek, Zabıta Teşkilatı’nın 196. yıl dönümü ve 1-7 Eylül tarihleri arasında idrak edilen Zabıta Haftası’nı kutladı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Zabıta Teşkilatı’nın 196. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen kutlama programında zabıta personeliyle bir araya geldi. Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, Zabıta Müdürü Necmi Şencan ile zabıta personellerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Erdoğan, Zabıta Teşkilatı’nın 196. yıldönümünü ve Zabıta Haftası’nı gönülden kutlayarak personele çalışmalarında başarılar diledi. 

Başkan Erdoğan, Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılının coşku ve heyecanını yaşarken, kuruluş yaşının iki asra yaklaştığı Zabıta biriminin Türkiye’nin her yerinde şehir düzeninin sigortası ve vatandaşın huzuru olduğunu söyledi. Aynı zamanda çalışmalar hakkında bilgi alarak talep ve önerileri dinleyen Başkan Erdoğan, “4 Eylül 1826 yılında kurulan ve yerel yönetimlerin en köklü birimi olan Zabıta Teşkilatı 196. yaşını kutluyor. Bu kapsamda siz kıymetli zabıta teşkilatımızla güne güzel bir şekilde başlayarak sohbet etmekten mutluluk duyduk. Belediyemiz zabıta personeli olarak belediyenin halkımıza ve esnafımıza yansıyan yüzleri olduğunuz gibi gece gündüz demeden Biga’mızın huzuru ve güvenliği için fedakarca çalışıyorsunuz. Zabıtalar, yerel yönetimlerin dışarıya yansıyan yüzüdür. Bu vesileyle sizlerden isteğimiz her zaman olduğu gibi vatandaşa ve esnafa duyarlı davranmanız, sevgi ve saygı içinde olmanızdır. Zabıta teşkilatlarımızın bugünlere gelmesinde en büyük katkıyı sunan siz kıymetli mesai arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. Bundan sonra da gece gündüz demeden Biga’mız için özveriyle, sadakatle ve sabırla görevlerinizi yerine getirmeye devam edeceğinize yürekten inanıyorum. Zabıta teşkilatımızın kuruluşunun 196. yıldönümü kutlu olsun” dedi.

Başkan Erdoğan program sonunda Zabıta Müdürü Necmi Şencan’a çiçek takdim etti.

X