Başkan Erdoğan’dan Çanakkale’ye 100. Yıl Çıkarması

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 5-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü etkinlikleri için Çanakkale’de davet ziyaretlerinde bulundu. 

Biga’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü programlarına ilişkin hazırlıklar tamamlanırken, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise davetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Çanakkale’de bir dizi ziyarette bulunan Başkan Erdoğan ve Biga Güreş Ağası Hasan Karabiber, 17 Eylül 2022 Cumartesi günü Kıspet Ustası İrfan Şahin Er Meydanı’nda gerçekleşecek olan Bigalı Mehmet Çavuş Güreşleri ile 5-18 Eylül tarihleri arasında yapılacak 100. yıl etkinliklerine davette bulundu. 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve GESTAŞ Genel Müdürü Mahir Sevinç’i ziyaret eden Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 18 Eylül etkinlik ve törenlerine ilişkin davetiyeyi takdim etti. Başkan Erdoğan ayrıca Biga Güreş Ağası Hasan Karabiber ile birlikte bir Kırkpınar geleneği olan kırmızı dipli mumla Bigalı Mehmet Çavuş Güreşleri’ne davette bulundu. 

Ziyaretlerde Biga’ya dair sohbetler eden ve 18 Eylül’ün 100. yıl heyecanını paylaşan Başkan Erdoğan, “Biga’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü programlarına büyük bir coşku ve heyecan içinde hazırlandık. Davetlerimiz için Çanakkale’deyiz. Ziyaretlerde bulunduk ve davetiyelerimizi takdim ettik. İnşallah hep birlikte 100. yıl heyecanını Biga’mızda yaşayacağız” açıklamasında bulundu.

X