Biga Belediyesi, Depremzedeler İçin Harekete Geçti

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

Biga Belediyesi, Elazığ’da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremin ardından depremzedelere yönelik yardım kampanyası başlattı.

Biga Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından yardım kampanyası başlatıldığı ve kampanya kapsamında vatandaşların teslim ettiği mont, bot, atkı, bere, battaniye, kazak, çocuk bezi, bebek maması, kuru bakliyat, un, salça, tuz, sıvı yağ, tuvalet kağıdı, şampuan ve sabun gibi ihtiyaç malzemelerinin Elazığ ve Malatya’ya ulaştırılacağı belirtildi.

“Elazığ ve çevre illerdeki vatandaşlarımıza destek olma vakti” denilen açıklamada, yardımların Atatürk Kültür Merkezi’nde toplanacağı, son teslim tarihinin 27 Ocak 2020 Pazartesi saat 17:00 olduğu, Bigalı vatandaşların 0530 133 18 60 WhatsApp iletişim hattından da bilgi almak için 7/24 iletişime geçilebileceği ifade edildi.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ise, “Elazığ ilimizde meydana gelen ve çevre illerimizde de hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremde mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız için Biga Belediyesi olarak yardım kampanyası başlattık. Vatandaşlarımızın yapacağı yardımları Belediyemize ait Atatürk Kültür Merkezi’ndeki yardım toplama alanına bekliyoruz. Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarabilmek adına başlattığımız yardım kampanyasına destekleri için tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. AFAD, Kızılay, UMKE, AKUT gibi devletimizin kurumlarının duyurularına göre de hareket edeceğiz” açıklamasında bulundu.

 

X