Biga Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
Özet
:
Biga Belediyesi’nin Nisan 2022 ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 2021 faaliyet raporu görüşülürken encümen ve komisyon üyeleri seçildi.

Biga Belediye Meclisi Nisan 2022 ayı Olağan Meclis Toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında 5 Nisan 2022 Salı saat 16:00’da Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda 9 gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

Denetim komisyon raporunun okunması ve 2021 Mali yılına ait faaliyet raporunun görüşülüp oy birliğiyle kabul edilmesiyle başlayan meclis toplantısında bir yıllık görev süreleri dolan encümen üyeleri ve ihtisas komisyonlarının seçimi yapıldı. Encümen üyeliğine İbrahim Demircan ve Birol Özlenir seçildi.

Gündemin 5. ve 6. maddesinde plan tadilatı görüşüldü ve Hamdibey Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 15 ve 1045 adalar ile İstiklal Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 315 ve 463 adaların bulunduğu yaklaşık 46 hektarlık alandaki plan tadilatı oy birliğiyle kabul edildi. Daha önce oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edilen Şirintepe Mahallesi’ndeki 1062, 1091, 1092, 1096 ve 1101 adalarda bulunan 12 hektarlık alanın tarım dışı amaç doğrultusunda kullanıma açılmasına yönelik karar oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 7. maddesinde ise Sakarya Mahallesi’ne yapılacak Aile Sağlığı Merkezi için plan tadilatı oy birliğiyle kabul edilirken Başkan Erdoğan, “İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait Sakarya Mahallemizdeki iki arsanın birleşitirip buraya Aile Sağlık Merkezi yapılması planlanıyor. Ödenekleri gelmiş ve hazır şekilde bekleyen projeyle ilgili biz de Meclis olarak elimizden geleni yapıyoruz. Mahallemize hayırlı olsun” dedi. 

2022 YILI ENCÜMEN ÜYELERİ VE İHTİSAS KOMİSYON ÜYELERİ İSE ŞÖYLE OLUŞTU:

ENCÜMEN ÜYELERİ:

İbrahim Demircan
Birol Özlenir


İHTİSAS KOMİSYONLARI:

İMAR KOMİSYONU

Fatih Alkan
Sadettin Sert
Sıtkı Keçeci
Alper Şen
İbrahim Demircan

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU

Sadettin Sert
Kerim Özdemir
Mümin Kahraman
Erhan Sürer
Ersoy Akyıl

ÇEVRE SAĞLIĞI KOMİSYONU

Suzi Özden
Nazım Hikmet Keskiner
Recai Cesur

KÜLTÜR VE SANAT FAALİYETLERİ KOMİSYONU

Nesrin Sirkeci
Jale Kırbaş
Kerim Özdemir
Birol Özlenir
Hakan Aslantürk

GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

Kerim Özdemir
Fatih Alkan
Mehmet Altındiş
Zafer Demirbaş
Recai Cesur

MESLEK KURULUŞLARI İLE İLİŞKİLERİ DÜZENLEME KOMİSYONU

Mümin Kahraman
Mehmet Altındiş
Kerim Özdemir
Ergün Tulnay
Ersoy Akyıl

X