Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıldönümünü ilçemizdeki etkinlikler ile kutladık.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Özet
:

Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıldönümünü ilçemizdeki etkinlikler ile kutladık.

Cumhuriyetimizin 100. yılı Biga'mızda düzenlenen etkinlikler ile kutlandı. 28 Ekim gecesi on binlerce Bigalının katılımıyla gerçekleşen Fener Alayı ile başlayan kutlama coşkusu, 29 Ekim günü İlyas Bayram Stadyumu'nda düzenlenen programla devam etti. Sonrasında Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde Hasan Çağlayan Atatürk ve Kuvayı Milliye Resim Sergisi Açılışı ve Biga Belediye Meydanı'nda Atatürk Anıtı açılışı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kıymetli hemşehrilerim

Bir asırlık çınar, Ata'mızın bizlere emaneti, geçmişimizin uygarlık timsali, ülkemizin yarınları.. 

Bugün Cumhuriyetimizin 100. yılını, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Bu kutlu günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve ebediyete göç etmiş silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anarken, Türk milletinin bağımsızlık sevdası, Cumhuriyetimizin büyük mirası ve milli birlik etrafında bir araya gelmiş bulunuyoruz.

Yüz yıl geride kaldı, yeni yüz yıllara selam,
Cumhuriyet bayrağını daha yükseklere taşıyacağız. 
Uğruna şehitler verilen bu kutlu vatan,
Cumhuriyetimizle, gönülden bir aşkla bağlıyız. 

Şanlı tarihimizde Malazgirt'ten Selçuklu'ya, Osmanlı'dan bugüne uzanan bir zafer hikayesi görürüz. Anadolu topraklarının her karışı, atalarımızın kanı ve alınterinin izlerini taşır. Bu vatan, bin yıllık köklü tarihi ve kadim medeniyetiyle yücelir. 

Sevgili hemşehrilerim

Bugün, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlarken, 29 Ekim 1923 tarihindeki o büyük adımı hatırlıyoruz. O günden bu yana, ülkemizin kalkınması, güçlenmesi ve ilerlemesi için çalışan her bir vatandaşımız, bu büyük Cumhuriyet mirasına sahip çıkmıştır. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefiyle yola çıkan Türkiye Cumhuriyeti, demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ekonomi ve ulaştırma gibi alanlarda büyük mesafeler kat etmiştir.

Bugün, milli teknoloji hamlesiyle savunma sanayimiz, uçağımız, gemimiz ve otomobilimizle teknolojik bağımsızlığımızı taçlandırıyoruz. Ülkemizi 2023 hedeflerini başarmış bir şekilde, 2053 ve 2071 vizyonlarına ulaşma yolunda ilerliyoruz. Bu büyük hedeflere ulaşmak için, yerelinden geneline, bir zincirin halkaları gibi birlik olmalı, el birliğiyle çalışmalıyız.

Kıymetli Bigalılar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla anıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü en içten duygularla kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimize söz veriyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Yaşasın milletimiz! Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!

X