Stratejik Planlama

2020-2024 Stratejik Planı

Saygıdeğer Bigalılar,

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde siz kıymetli hemşehrilerimizin teveccühleri ve hiçbir zaman eksik etmediğiniz desteklerinizle şehadet kokan, kardeşlik kokan, tarih ve kültür kokan güzel Biga’mız için bu mukaddes görevi emanet aldık. Bizler, tüm enerjimiz ve var gücümüzle, ilk olarak sevgi, saygı ve nezaket içerisinde temel ilkelerimizi yerine getirerek ortak akıl ve takım ruhuyla hareket ederek hiçbir ayrım gözetmeksizin insan odaklı hizmet üreteceğiz. Biga’mızın emanetine söz verdiğimiz gibi sahip çıkıp, onu hassasiyetle koruyarak adil bir hizmet anlayışıyla inançla, gayretle ve aşkla 2020-2024 dönemlerinde kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, israfa geçit vermeden, hizmette ayrımcılık yapmadan, şehrimizin bugününe ve yarınlarına değer katma yolunda güçlü adımlar atacağız.

Şeffaflık ve katılımcılık ilkeleriyle imardan ulaşıma, çevreden kültüre, sosyal belediyecilikten sağlığa kadar geniş bir yelpazede yapacağımız yatırım ve çalışmalarla gönül gönüle Biga’mıza hizmet vereceğiz. Yeni belediyecilik anlayışı ve halkımıza verdiğimiz taahhütlerle, sloganımız haline getirdiğimiz Gönüllerin Şehri Biga için tevazuyla, samimiyetle ve gayretle çalışacağız. Durmadan, yorulmadan sizden aldığımız güçle planlı, etkin ve verimli  olarak ortaya çıkan emek ve kararlılıkla Biga’mız için 5 yıllık süreçte 17 ana başlıktan oluşan 44 projemizi hayata geçireceğiz. Bizler, sizlerin sağlık, refah, huzur ve mutluluğunu temel alan, yaşam kalitesini yükselten çalışmaları ortaya koyacağımız gibi ilçemizin ekonomisine katkı sunacak ve istihdam oluşturacak projelerimize yoğunlaşmış durumdayız.

Siz kıymetli halkımızın hizmetkarı olarak gecemizi gündüzümüze katıp hayata geçireceğimiz projelerimizin yanı sıra şehrimizi, sahip olduğu tarihi, doğal ve turistik değerleriyle de güçlendireceğiz. Osmanlı döneminde Biga Sancağı olarak bölgenin en büyük yerleşim yerine sahip olan, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Milli Mücadeleye beşiklik eden, Çanakkale’nin giriş kapısı olarak tanımladığımız şehrimize değer kazandıracak yatırımlarla geleceğin Biga’sını inşa ederken gönül birlikteliğini de kurmak öncelikli hedefimiz olacak. 

Meclis Toplantılarımızı şeffaflık ilkemiz gereği sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlarken, halkımızın da katılımına açtık. Biga’nın bir evladı olarak ben ve yol arkadaşlarım, birlikte yönetim ilkesiyle her vatandaşımızın fikrini alarak çalışmalarımıza bu şekilde nokta koyacağız. Çünkü ‘Biga Hepimizin’ söylemiyle ‘Siz varsanız bir varız. Biz hep birlikte Biga’yız’ demeye devam edeceğiz. Ben onurlu görevi emanet ettiğiniz bir kardeşiniz olarak 2020-2024 Stratejik Planı’nda ortaya koyduğumuz hedeflere, yine sizlerin ilgisi ve desteğiyle ulaşacağımıza ve Planımızı başarılı bir şekilde uygulayacağımıza inanıyorum. 

Sorunlarını çözmüş, vizyon kazanmış, tarihi, değerleri ve güzellikleriyle büyüyen Biga’mız, insanımızın yaşamaktan huzur ve mutluluk duyduğu örnek bir şehir olarak, Güney Marmara’nın ve Türkiye’nin bir yıldızı olarak parlayacaktır. Stratejik Plan’ın hazırlanmasında emeği geçen Meclis üyelerimize, tüm müdürlerimize, personelime ve paydaşlarımıza teşekkür ediyor; Plan’ın halkımıza ve Biga’mıza hayırlar getirmesini diliyorum.

Selam ve saygılarımla

Bülent Erdoğan
Biga Belediye Başkanı

X